Apple Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünApple macbook servisleri olarak tarafımızca yapılan bir çok çeşitte mac bilgisayar tamirleri bulunmaktadır. Mac bilgisayarlar uzun bir süreden beri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kullanımı olan bilgisayarlardır. Dizüstü bilgisayar olarak da çoklukla kullanılan bu bilgisayarlar genellikle ağır oyunlar için seçilen bilgisayarlar ve grafik tasarım işleri gibi çizim türleri için kullanılan bilgisayar sınıfına girmektedir. Normalde çok da fazla ev bilgisayarı olarak görülmeyen bu cihazlar son zamanlarda evlerde de kullanılmaya başlamıştır. Tüm diz üstü bilgisayarlarda olduğu gibi, Mac bilgisayarlar da genellikle arızalarını anakart arızalanması ile birlikte göstermektedir.

Apple Macbook Servisleri

Anakart arızası oluştuğunda tüm bilgisayarlar gibi mac bilgisayarların da tamamen çalışmayı durdurduğu gözlemlenmektedir. Apple Macbook servisleri bünyesinde en sık yapılan bilgisayar onarımlarından birisi de fan arızalarının onarımıdır. Fanlar tüm bilgisayarlarda soğutucu etkisi yaparlar. Fanların arıza yapmasındaki en yüksek neden ise bu cihazların soğutma sistemi için döndüklerinden cihazların iç kısmına olması gerekenden çok daha fazla toz toplanmasıdır. Aşırı derecede tozlanan bir fanın çalışma imkanı kesinlikle yoktur.

Fan arızalarının sürekli olarak oluşmaması için cihazların mutlaka aralıklı süreçlerde bakıma tabi tutulması gereklidir. Bakımı düzenli olarak yapılan tüm macbook bilgisayarların sıklıkla arıza göstermeden uzun süre kullanıldığı gözlemlenir. Uzun süre kullanılan bu cihazların hatta kullanım ömürleri de aşılarak kullanılabildiği bilinmelidir.

Macbook Servis Merkezi

Fan temizliği masa üstü bilgisayarlarda kullanıcılar tarafından yapılıyor gibi olsa da fan temizliği Apple Macbook servisleri olarak tarafımızca tamamen yerinden çıkartılarak bu fanların temizliği için özel olarak üretilmiş olan cihazlar ile temizlenmektedir. Notebook ve laptop bilgisayarlardan çok daha az sayıda kullanılan macbook bilgisayarların son zamanlarda evlerde de kullanılmaya başlanması tamir ve bakım servislerinin bu cihazların yedek parçalarını da aktif bir şekilde bulundurmalarına neden olmaktadır.

Macbook bilgisayarlarda en sık bozulan bir diğer parça da adaptördür. Adaptörler batarya sistemi ile çalışan bilgisayarlar ve akıllı telefonlar için oldukça fazla önemlidir. Bir cihaz eğer batarya sistemi ile çalışıyorsa adaptörünün olmaması düşünülemez. Macbook servisi olarak tarafımızca batarya ve adaptör değişimi yapılmaktadır.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Apple WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..
Hemen Ara..